X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
صبح روز بعد
صبح روز بعد
آرشیو
موضوع بندی
پنج‌شنبه 14 آذر 1387
خدا داد؟

چندی پیش خداداد عزیزی حرکتی غیر اخلاقی نمود که شایسته برخورد بود و هست. به حواشی مطلب منتشر شده و شخصیت او هم کاری ندارم. ورزشکاران در همه کشورها دارای حاشیه اند ولی نکته ای که در لابلای این داستان گم شده است؛ نوع برخورد او با این قضیه و نوع دفاعیاتش اوست. به این جملات توجه کنید:  

·          در هر صورت عزت و ذلت دست خداست که آن را به هر کسی نمی‌دهد

·          من تنها 45 بازی ملی انجام دادم اما محبوب مردم هستم ولی برخی بازیکنان هستند که 150 بازی ملی داشته و دو هزار تا گل زده‌اند اما محبوب مردم نیستند و علت آن نیز این است که خدا نمی‌خواهد

·          من به پدرم گفتم این اسرائیل است که باید از صحنه روزگار محو شود نه من 

·          جمله ای در نهج البلاغه هست که بارها و بارها به آن فکر کرده ام و به گوینده آن رحمت فراوان فرستاده ام. علی(ع) می فرمایند: مردم به والیان خود بیشتر شبیهند تا به پدران خود. به نظر شما گفتمان این روزها که هاله نوری بر سر قدیسین سیاست می نشیند و امام زمان حکم نمایندگی امضا می کنند و خدا از کسانی که در کار دولت کارشکنی می کند نمی گذرد و ... چقدر در پدید آمدن رفتارهای اینچنینی موثر است؟ وقتی از وزیر به دلیل دروغگویی  توضیح می خواهند  و در نماز جمعه اش استیضاح کنندگان را از عذاب جهنم و دوزخ می ترسانند چه انتظار داریم از فوتبالیست که برای توجیه اشتباهش از خدا و سیاست حرف بزند.

آدم منفی بافی نیستم اما مطمئنم زیانی که از دروغهای دولت کریمه می بریم. بسی بیش از پایین آمدن قیمت نفت و خالی شدن صندوق ذخیره ارزی و ... است. دروغگو بودن مردم را هم دروغگو بار می آورد. مردم برای هر گار خطایی که انجام می دهند پای خدا و مقدسات را به میان می کشند تا بار خطاهای خود را گردن آنها بیندازند.

لازم است سیاستمداری بر اریکه قدرت تکیه کند که راستگو اگر نبود لااقل دروغگو نباشد.

پ.ن: ابراهیم نبوی مطالب خوبی برای انتخابات آینده نوشته است. تا آنجا که دست می رسد برای این انتخابات باید زحمت کشید.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 241416


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها

یک حرف از هزاران

دهلـــیز شرق

گفتم گفت

بی کلام

رود راوی

شاهد

حباب

صبرا

حوا

فارغ التحصیلان سمپاد نیشابور

آشنایان

سیبستان

نیک آهنگ کوثر

عطاالله مهاجرانی

جمیله کـــدیور