صبح روز بعد
آرشیو
موضوع بندی
یکشنبه 3 دی 1385
شب یلدای چلچراغ

جشن شب یلدای چهلچراغ را سید محمد خاتمی رونق داد. امسال هم اکثرا به خاطر دیدن او آمده بودند اما نیامد.

 

 

1-       چهلچراغ نماینده نسل سوم است. آنطور که خود می گوید. اما به نظر من بیشتر نماینده نسل خود همان تهران است. انگار که همه جوانان ایزان در تهرانند. مثل آنها فکر می کنند. مثل آنها می خورند، می پوشند، دوست می دارند و... . البته سایه تهران همیشه بر روی شهرهای ایران سنگینی کرده است. از اقتصاد بگیر تا سیاست، فرهنگ، مد و ... اگر انتخاباتی می شود حساسیت همه بر روی تهران است که اصلاح طلبان رای می آورند یا احمدی نژادی ها. تمام بازار ایران از حدفاصل 15 خرداد تا چهارراه سیروس آب می خورد. بسیاری از روشنفکران ما حتی حاضر نیستند برای مدت کوتاهی از تهران بیرون بیایند. انگار نطفه خیلی چیزهای ما ایرانیان در تهران بسته می شود و در جاهای دیگر به دنیا می آید.این که می گویم اصلا قصد این را ندارم که قضاوتی بکنم یا حتی بگویم کجاهایش خوب است فقط می خواهم بگویم چیزی هست که هست و کاری اش هم نمی شود کرد.

 

2-       جشن از یک طرف هم غلبه ستارگان عالم سینما بر مردان سیاست بود. اقبالی که به بهرام رادان شد؛ به هیچکدام از مردان ساسیت حاضر نشد. چیزی که حتی محمدعلی ابطحی از آن محروم ماند. البته سیدمحمد خاتمی هنوز برای ایرانیان یک اسطوره است.

 

3-       همینطور ورزشکارانی که تازه جامه سیاست به تن کرده اند هم هیجان بیشتری به جمع دادند. هادی ساعی و علیرضا دبیر ورزشکارانی هستند که به مدد قحطیت رجل طیفهای منسوب به آنان به میدان کشیده شده اند فریادها و جیغهای پیاپی تماشاگران را داشتند. البته برای خود من کمی عجیب است که عدم ورود نخبگان باعث بوجود آمدن چنین فضایی شده است یا اینکه واقعا این یک تغییر مبارک(!) است و من خبر ندارم. پرونو استاری که در تصاحب فرمانداری کالیفرنیا رقیب آرنولد شواردزنگر بود و تا لحظه های آخر هم ایستاد هم از همین جهت قابل مقایسه است.

 

4-       همیشه اینطور نیست که سر و صدادارها مجری خوبی برای امور جاری هستند. از بی برنامگی و تلف کردن وقت و پیدا نشدن جا و  سرپا ماندن عده کثیر و نیامدن مهمانهای اصلی و ...هر چه بگویم کم گفته ام. اتفاقا در این گونه موارد آنهایی که بی سر و صدا هستند خیلی بهتر کار انجام می دهند. روزنامه نگارها فقط به درد غر زدن می خورند نه کار اجرایی.

 

5-        همیشه هم مثل من بدبین نباشین. جشن چیزهای خوب دیگه ای هم داشت که ..

 

مثل او بپوشید تا رستگار شوید اما باز هم دستشان درد نکند می دانم خیلی زحمت کشیده اند

 

پ.ن1: خدا شر یک دیکتاتور ابله دیگه رو از سر ما کم کرد. یکی از بزرگترین کارهای او احداث و توسعه روسپی خانه های متعدد در شهر عشق آباد است که ایجاد شده اند که جیب ما خراسانیها را خالی کنند.

پ.ن2: تحریم شورای امنیت را علیه ایران به تمام ملت ایران بالاخص محمود احمدی نژاد نبریک و تهنیت گفته و برای آن ملت بزرگوار صبر جزیل و طلب مغفرت دارم.

پ.ن3: اینها هم خواندنش بد نیست.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 241375


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها

یک حرف از هزاران

دهلـــیز شرق

گفتم گفت

بی کلام

رود راوی

شاهد

حباب

صبرا

حوا

فارغ التحصیلان سمپاد نیشابور

آشنایان

سیبستان

نیک آهنگ کوثر

عطاالله مهاجرانی

جمیله کـــدیور